Vihmaveesüsteemid

K12_K9x9-vihmaveesüsteem-1024x767Looduse vastu ei saa. Meie võtame enda hooleks selle, et Teie maja ning katus suudaksid suurepäraselt kohanduda ilmastiku miinuspooltega. Oleme tunnustatud spetsialistid, kes tuginevad 15 aastasele kogemusele ja oskavad ennetada probleeme, mis vihmaveesüsteemidega võivad ilmneda.

Vihmaveesüsteeme on vaja, et juhtida maha kõik katuselt tulev vesi ning vältida vee pritsimist soklile. Vihmaveerennide ja -torude lahenduse põhiosad on horisontaalsed rennid ja neist väljaulatuvad vihmaveetorud. Nende mõõtmed ja allatulekute arvu määravad katuse kuju ja katusele koguneva vee kogus. Vihmaveesüsteemi paiknemisel on oluline asjaolu veel see, et veekoormus jaguneks süsteemi osade vahel võimalikult ühtlaselt. Veerennide ja torude asukoht võiks olla maja üldmulje seisukohalt võimalikult väljapaistmatu, sellepärast paigutataksegi veerennid ja torud maja nurkadesse ning akende vahele.

Kindlasti peab vihmaveesüsteemide korrasolekut kontrollima kevadel ja sügisel.  Peale lume sulamist ja lehtede langemist tuleb rennid hoolikalt ära puhastada.

P13_vihmaveesüsteem-1024x767Meie paigaldatavad vihmaveesüsteemid on nii plastikust kui ka plekist. Sõltuvalt kliendi soovist on võimalik veel valida ka rennide kuju vahel, milleks on kandilised või ümarad.

Meie isiklik soovitus on plekist vihmaveesüsteem, sest see võimaldab renne ja torusid ühendada mistahes olukorras. Keerulisi nurgalahendusi saavad plekimeistrid valmistada erimõõtudes ja vastavalt maja iseärasusele. Samuti on plekksüsteemide värvivalik suurem. Eluiga on plekist vihmavee süsteemidel ca 30-40 aastat kui süsteeme korralikult hooldada.

Juhul, kui on tegemist terrassi või mõne muu kerghoone katusega siis soovitaksime plastikust vihmaveesüsteemi tema väiksemate mõõtude poolest.  Plastik süsteemil on samuti kõik vajalik olemas ilma keeruliste nurkadeta vihmavee ära juhtimiseks.

Teostame töid kõikidel hoonetüüpidel ja anname 5 aastase garantii.

Vihmaveesüsteemide kvaliteeti võivad kahjustada lumi ja jää. Seda küll ainult juhul kui renn ja katuseräästas on omavahel valel kõrgusel. Sel puhul on oht, et renn lihtsalt väändub suure koormuse all kõveraks või halvemal juhul, kukub koos lume või jääga alla.

Et saaksime koostada Teile võimalikult täpse hinnapakkumise, on vaja teada

Räästakõrgust maapinnast kohtadelt, kuhu tulevad allavoolu torud. Muidugi ka räästa pikkust ja pikkust räästast harjani, mis näitab allasadava vee kogumahtu. Kõige parem oleks kui klient saadab meile maja vaated, millelt on võimalik välja lugeda nii katuse kui fassaadi mõõdud ning oleks näha maja eripära (allatuleku torude erinevad kõrgused, tuulekojad, vintskapid, neelukohad)