Kivikatused

Kivikatuse kasuks otsustamise korral oleme Teile kogu meeskonnaga abiks terve ehitusprotsessi vältel: alusmaterjali valikust, soojustuse, värvi valiku ja paigalduseni välja. Oleme tunnustatud spetsialistid, kes tuginevad 15 aastasele kogemusele ja oskavad ennetada probleeme, mis kivikatustega võivad ilmneda.

Kivikatused on olnud kasutusel juba tuhandeid aastaid. Ja seda ka põhjusega. Kiviga saab ilmastikukindla ja turvalise katuse, mis kannatab suuri temperatuurimuutusi ning mikroorganismide ja kahjurite rünnakuid.

Tänapäeval valmistatakse katusekive savist ja betoonist. Savikivi on looduslik materjal, millel on ka naturaalsed omadused nagu tugevus ja vastupidavus. Savist kivikatused on tihedama ja siledama pinnaga, mis ei sammaldu nii kiiresti, kui hoone läheduses on puid. Tegemist on peaaegu, et hooldusvaba kivikatusega.

Hiljuti on hakanud savi kõrval konkureerima ka betoonist kivikatus. Alguses taheti betoonkividega imiteerida savikivide omadusi, kuid nüüd kasutatakse betoonkive just kindla välimuse, värvi ja funktsionaalsuse saavutamiseks. Betoonist katusekivid on alati täpselt mõõdus ja nende eluiga on 80-100 aastat. Betoonist kivikatuse paigaldamise eeltingimus on, see et kalle peab olema vähemalt 14°, muidu võib tekkida oht, et vesi hakkab katusekivide alla voolama.

Kivikatuse kvaliteeti võib kahjustada hooletu transport. Peamiselt saabki kivi vigastusi just transpordi käigus või tõstukiga tõstes. Selle tagajärjel võivad tekkida mikropraod, mis ei paista kohe silma kuid pärast talveperioodi hakkavad arvatavasti mõranema. Et seda vältida, on soovituslik kasutada tehasepoolset transporti, kes toob ise kivikatuse materjalid objektile ning vajadusel ka tõstab katusele.

Meiepoolne garantii kivikatustele kehtib 30 aastat.

Korduma kippuvad küsimused kivikatuste kohta

Kui vana katus on plekk või eterniit, kas võin kastutada uue materjalina betoon või

savikivi? Kuna nende kaal on ju tunduvalt raskem.

On üsna levinud müüt ja väärarusaam, et katusekivid on rasked ja renoveerimistöödel halvasti kasutatavad. Isegi kui paberil on betoon- või savikivid raskemad kui plekk või eterniit, pole lisaraskus enamiku katuste jaoks probleem. Katusekonstruktsioonid on ehitatud vastu pidama hulga suurematele raskustele, näiteks paks lumekiht, tugev tuul või torm. Katusekivide lisakaal on kokkuvõttes üsna tühine. Et täielikult veenduda, tuleb teha lisaarvutused olemas oleva katuse konstruktsioonile.

Et saaksime koostada Teile võimalikult täpse hinnapakkumise, on vaja: jooniseid katusest, kus oleks olemas mõõdud ja vaated katuse tahkudest. Kõige täpsema hinnapakkumise saab teha alles siis kui objekt on kohapeal üle vaadatud ja kindlaks määratud sarikate ja roovide seisukord.