Eterniitkatused

Tänapäevane eterniitkatus ei sisalda asbesti ning seetõttu on keskkonnasõbralik materjal. Võrreldes plekiga  eterniit ei roosteta ega kolise ning on hingav ja  kannatab sellel kõndimist. Samuti on eterniitkatus kaalult suhteliselt kerge kuid väga vastupidav. See on stabiilne temperatuuri muutustele ja tulekindel (klass A2). Eterniitkatuse eluiga ulatub 60-70 aastani. Eterniitkatuse kasuks otsustamise korral oleme Teile kogu meeskonnaga abiks terve ehitusprotsessi vältel: alusmaterjali valikust, soojustuse, värvi valiku ja paigalduseni välja. Oleme tunnustatud spetsialistid, kes tuginevad 15 aastasele kogemusele ja oskavad ennetada probleeme, mis eterniitkatustega võivad ilmneda.

Selle katusematerjali väljanägemist võivad aga mõjutada katusekalle ja ümbritsev kõrghaljastus, mis piirab eterniitkatusele langevat päikesevalgust.

Eterniitkatused sobivad enamus hoonetele. Uusehitistele, renoveeritavatele hoonetele, palkmajadele, kivimajadele kui ka tootmishoonetele ja lautadele. Paigaldada võib seda juba 7 kraadise katusekalde puhul, kuid sel juhul tuleb kasutada ka vastavat vuugitihendit.

Meiepoolne garantii eterniitkatustele kehtib 30 aastat ja värvkattele 5 aastat.

Ladustamise tingimused:

Värvitud katuseplaate ja lisadetaile tuleb ladustada kaitstuna sademete ja niiskuse eest

Eterniidialuste tõstmisel kraanaga tuleb kasutada tõsteharki või jagada terve alus ümber väiksemateks kogusteks (keelatud on kasutada lühikesi tõstetroppe tervete aluste tõstmisel). Aluseid on lubatud virnastada maksimaalselt kahes kihis.

Korduma kippuvad küsimused eterniitkatuste kohta:

Mida hõlmab garantii?

Mehaanilist tugevust, vee pidavust, vastupidavust temperatuuri kõikumistele ja vormipüsivust.

Kas sisaldab asbesti?

Ei. Põhikoostisained on tsement, orgaanilised kiudained (polüvinüülalkohol), tselluloosiühendeil baseeruvad filterkiud, mis annavad tootele elastsuse, täite- sidusained, karastatud lubi ja taaskasutatav kiudtsement, vesi ja õhk. Õhupoorid teevad kiudtsementplaatidest niiskust reguleeriva difuusse ja vettpidava ehitusmaterjali.

Kui pikk on eluiga?

Eluiga on eterniidil 60-70 aastat. Eeldades, et katust ka hooldatakse.

Mis kaldest alates tohib eterniiti paigaldada?

Alates 7 kraadist, sel juhul aga tihendusnööriga. Alates 15 kraadist pole enam nööri vaja paigaldada.

Et saaksime koostada Teile võimalikult täpse hinnapakkumise, on vaja: jooniseid katusest, kus oleks olemas mõõdud ja vaated katuse tahkudest. Kõige täpsema hinnapakkumise saab teha alles siis kui objekt on kohapeal üle vaadatud ja kindlaks määratud sarikate ja roovide seisukord.